fb yb in

Konie były w naszej rodzinie z dziada, pradziada... Były konie robocze, pociągowe, zaprzegowe, rekreacyjne, a obecnie są na stanie konie hodowlane i sportowe. Każdy jeden koń był inny, wyjątkowy - każdy nas czegoś nauczył.

Od końca lat 90-tych zajmujemy się hodowlą koni holsztyńskich. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do klaczy, dlatego też początkowy materiał genetyczny pozyskaliśmy z Niemiec, z kraju gdzie hodowla koni sportowych jest na najwyższym poziomie na świecie. Do każdej klaczy starannie dobieramy reproduktory, które swą jakość potwierdzonają na najwyższych światowych parkurach.
Młode klacze przechodzą rokrocznie próby dzielności w Związku Holsztyńskim.

 o nas1

Jesteśmy aktywnymi członkami Związku Hodowców Koni Holsztyńskich, jak także Polskiego Związku Hodowców Koni. Regularnie uczestniczymy w przeglądach i czempionatach źrebaków organizowanych przez Zw. Holsztyński, jeździmy na przeglądy ogierów i körungi. Pilnie śledzimy światowe trendy hodowlane oraz sportowe i w miarę naszych możliwości stramy się czerpać dla naszej hodowli to co najlepsze.

Naszym celem jest wyhodowania konia sportowego w nowoczesnym typie, poprawnej budowy, o ogromnych możliwościach skokowych i ponadprzeciętnych chodach podstawowych.

 kon m

 

Wiemy, że hodowla potrzebuje czasu i cierpliwości. Konie nauczyły nas pokory. Tutaj nie da się nic na szybko, nic na wczoraj. Konie wymagają codziennej pracy i trudu. Oddaliśmy im swe serce, a one nam się rewanżują. Cieszymy się każdym, nawet najmniejszym sukcesem jakie odnoszą nasi podopieczni.

 

Rodzina Kosickich

Hodowla Koni Holsztyńskich Kosicki - Róża
Ryszard Kosicki, Roma Kosicka-Kaźmierczak
Róża 39
64-300 Nowy Tomyśl

Tel. kom. 0048 609 443 596 Ryszard (polski)
Tel. kom. 0048 603 974 976 Roma (polski / niemiecki / angielski)

fb yb in