fb yb in

mary rose(Conthargos - Telstar de la Pomme - Darco) Stamm BWP 34

Klaczka, ur. 2021

 

Maść: gniada, hol.,
Płeć: klacz,
ur. 2021,
wzrost ... cm

 

 CASTEL POMMEX Z to nowoczesna krew w najlepszym wydaniu! Ojciec - Conthargos mimo, że bardzo wcześnie został kotuzjowany, zapowiadał się od początku na gwiazdę światowych formatów.W 2008 roku, w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock z notą 9,5 i jednocześnie zakwalifikował się do Czempionatu Niemiec. Niestety kontuzja pokrzyżowała dalsze plany rozwoju. Zaczęła się jego kariera hodowlana. Jest ojcem wspanaiałego potomstwa, jak choćby: klacz Concona, która wygrała Nations' Cup Dublin, czy Conthalou, który został Czempionem Ogierów podczas Körungu Oldenburskiego, Comtess zdobył tytuł Oldenburskiego Wiceczempiona koni 5-letnich, a źrebak - ogierek po Conthargos, zdobył srebrny i brązowy medal podczas German Foal Championships.


Conthargos dał 24 licencjonowanych synów, w tym Conthinder (Andrzej Opłatek/POL), który z sukcesami brał udział w zawodach dla młodych koni. Bardzo dobrymi wynikami na wysokim poziomie może pochwalić się Concona, Conbelleza, Conbalou, Conthacco, Conblue, Jolanda, Coraline, Tailormade Chloe Star PS, Call Me Diva – Czempionka Oldenburga, Gräfin Andorra OLD – brązowa medalistka regionu, Jadore Moi – dwukrotnie na wysokiej pozycji w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW. Łącznie już 15 potomków og. Conthargos osiągnęło poziom 160 cm, a ponad 30 koni startuje na poziomie 150-155 cm.

Strona żeńska naszej klaczki to jedna z najlepszych lini hodowlanych: linia klaczy Qerly Chin. Castel to córka klaczy TAKOTAK Z startującej pod K. Brinkop.Mimo młodego wieku (8 lat w sezonie 2022) została już Mistrzynią Belgii Mlodych Koni. Może się także pochwalić drugim miejscem podczas Grand Prix LG 145 cm w Olivie Nowej (02.10.2022), za które nagrodzoną ją kwotą 6.000 euro.

Dokładne pochodzenie:

 

 Castel Pommex Z    Conthargos  Converter I Contender
Fontirell
 Cajandra Z Carthago
Jalanda
 Takotak Z  Telestar de la Pomme 
 Nabab de Reve
 Nimfe de la Pomme
 Narcotique de Muze II  Darco
 Qerly Chin

Hodowla Koni Holsztyńskich Kosicki - Róża
Ryszard Kosicki, Roma Kosicka-Kaźmierczak
Róża 39
64-300 Nowy Tomyśl

Tel. kom. 0048 609 443 596 Ryszard (polski)
Tel. kom. 0048 603 974 976 Roma (polski / niemiecki / angielski)

fb yb in