fb yb in

mary rose(Conthargos - Telstar de la Pomme - Darco) Stamm BWP 34

Klaczka, ur. 2021

 

Maść: gniada, hol.,
Płeć: klacz,
ur. 2021,
wzrost ... cm

 

 CASTEL POMMEX Z to nowoczesna krew w najlepszym wydaniu! Ojciec - Conthargos mimo, że bardzo wcześnie został kotuzjowany, zapowiadał się od początku na gwiazdę światowych formatów.W 2008 roku, w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock z notą 9,5 i jednocześnie zakwalifikował się do Czempionatu Niemiec. Niestety kontuzja pokrzyżowała dalsze plany rozwoju. Zaczęła się jego kariera hodowlana. Jest ojcem wspanaiałego potomstwa, jak choćby: klacz Concona, która wygrała Nations' Cup Dublin, czy Conthalou, który został Czempionem Ogierów podczas Körungu Oldenburskiego, Comtess zdobył tytuł Oldenburskiego Wiceczempiona koni 5-letnich, a źrebak - ogierek po Conthargos, zdobył srebrny i brązowy medal podczas German Foal Championships.


Conthargos dał 24 licencjonowanych synów, w tym Conthinder (Andrzej Opłatek/POL), który z sukcesami brał udział w zawodach dla młodych koni. Bardzo dobrymi wynikami na wysokim poziomie może pochwalić się Concona, Conbelleza, Conbalou, Conthacco, Conblue, Jolanda, Coraline, Tailormade Chloe Star PS, Call Me Diva – Czempionka Oldenburga, Gräfin Andorra OLD – brązowa medalistka regionu, Jadore Moi – dwukrotnie na wysokiej pozycji w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW. Łącznie już 15 potomków og. Conthargos osiągnęło poziom 160 cm, a ponad 30 koni startuje na poziomie 150-155 cm.

Strona żeńska naszej klaczki to jedna z najlepszych lini hodowlanych: linia klaczy Qerly Chin. Castel to córka klaczy TAKOTAK Z startującej pod K. Brinkop.Mimo młodego wieku (8 lat w sezonie 2022) została już Mistrzynią Belgii Mlodych Koni. Może się także pochwalić drugim miejscem podczas Grand Prix LG 145 cm w Olivie Nowej (02.10.2022), za które nagrodzoną ją kwotą 6.000 euro.

The sadly deceased Conthargos is among the most influential sires of the famous stud of Paul Schockemöhle. Offspring like Celine, Cosa Nostra, Call Me Baby Quick PS, Concona and many more perform at top level.

Dokładne pochodzenie:

 

 Castel Pommex Z    Conthargos  Converter I Contender
Fontirell
 Cajandra Z Carthago
Jalanda
 Takotak Z  Telestar de la Pomme 
 Nabab de Reve
 Nimfe de la Pomme
 Narcotique de Muze II  Darco
 Qerly Chin

Hodowla Koni Holsztyńskich Kosicki - Róża
Ryszard Kosicki, Roma Kosicka-Kaźmierczak
Róża 39
64-300 Nowy Tomyśl

Tel. kom. 0048 609 443 596 Ryszard (polski)
Tel. kom. 0048 603 974 976 Roma (polski / niemiecki / angielski)

fb yb in