ZARIN

(Clinton - Calato - Caletto I - Marlon XX), Stamm 1947

Babka to pełna siostra ogiera Cambridge. Źrebna na rok 2019 og. KANNAN.

Maść: gniada, hol.,
ur. 2007,
wzrost 164 cm

 

 

 


ZARIN jest córką znanego i cenionego ogiera Clinton (Corrado I - Masetto) i klaczy Coralie (Calato - Caleto I), której matka z kolei jest pełną siostrą wybitnego ogiera Cambridge.

Ogier Clinton odznacza się wyjątkowym eksterierem, wybitnym ruchem i fenomenalnymi możliwościami skokowymi.

Jego ojciec Corrado razem ze swym jeźdźcem Franke Sloothaakiem wygrał niezliczoną ilość konkursów na poziomie międzynarodowym. W swoim czasie wygrał najwięcej pieniędzy z wszystkich uznanych ogierów. Matka Clintona - klacz Urte (po Masetto) chodziła w sporcie do poziomu niemieckiej klasy M włącznie, ale dzięki swemu ojcu wprowadziła  geny ogierów Moltke i Cottage Son xx.

Para Clinton i Dirk Demeersman zwyciężała wielokrotnie w międzynarodowych konkursach klasy Grand Prix. Zajęli również drugie miejsce podczas Pucharu Narodów w Akwizgranie, byli na trzeciej pozycji w Pucharze Świata w Mechelen 2003, drudzy w Mistrzostwach Belgi itp. Jednakże najlepszym rokiem dla tej pary był rok 2004, gdzie zajęli wysokie 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas Igrzysk Olimpijskich odbywających się w Atenach. Rok później było również drugie miejsce w Grand Prix Akwizgranu.   

Hodowlanie spełnia Clinton oczekiwania każdego hodowcy. W różnych związkach hodowlanych ma już ponad 50 uznanych synów i niezliczenie dużo potomstwa chodzącego najtrudniejsze konkursy. Należy tu przed wszystkim wymienić Eldorado van de Zeshoek, Zacharov,  czy Cornet Obolensky (uczestnika Igrzysk Olimpijskich z Pekinu 2008).

W naszej hodowli Zarin dała już ogierka Easter for Ever (po Ephebe for Ever), klaczkę Feliz Fabienne (po Cassini II) i ogierka Colosos (również po Cassini II), klaczkę Holly Rose (po Kannan), klaczkę Indiana Rose (po Kannan) i w roku 2017 klaczkę Kerry Rose (po Cornet Obolensky). Kerry Rose były trzecia podczas Pierwszego Czempionatu Źrebiąt Holsztyńskich w Rózy (21.06.2017).

Zarin posiada bardzo wysokie możliwości skokowe.

Ze stammu 1947 pochodzą prócz wspomnianego już ogiera Cambridge również Clintord I i II, Quick Dancer I i II i inni.

Galeria

 

 

 

 

Pochodzenie
 

ZARIN Clinton  Corrado I Cor de la Bryere
Soleil
Urte Masetto
Ohra
Coralie Calato Capitol I
Vanesse III
Fanny Caletto I
Hilgunde